Co zrobić, aby się dorobić?

Co zrobić, aby się dorobić?

Co zrobić, aby się dorobić?

Takie pytanie zostało zadane przez pewną dziennikarkę, przypadkowym osobom mieszkającym w Polsce. Co wynikło z tego badania? Większość ludzi nie znała odpowiedzi na to pytanie lub twierdziła, że najlepszymi sposobami na sukces finansowy mogą być: kradzież, wyjechanie za granicę, lub że trzeba “mieć pomysł”. Większość ankietowanych narzekało, mówiąc że się nie da, że to zbyt trudne, że w Polsce nie ma perspektyw i że studia przyszłości nie zapewniają. Z takim nastawieniem z pewnością będzie im trudno osiągnąć jakiekolwiek cele.

Pierwszym krokiem do bycia bogatym jest zmienienie swojego sposobu myślenia. Marudzenie oraz obwinianie winą rządu, systemu, czy gospodarki z pewnością nikomu nie pomoże. To prawda, że studia, czy dobra praca nie zagwarantują wysokich dochodów. Natomiast z jakiego powodu tak wielu ludzi obwinia innych za swoje niepowodzenia. Jedną z cech, które łączą ludzi sukcesu jest umiejętność przyznania się do winy i zaakceptowania porażki. Każdy błąd jest dla nich lekcją i zarazem szansą na poprawę. Jeśli nie zarabiasz wystarczająco, powinieneś zadać sobie pytanie co możesz zrobić, aby polepszyć swoją sytuację. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

Jak już przestaniesz się nad sobą użalać, zabierz się do działania. Warto jest wziąć pod uwagę tych parę następujących kwestii.

1. Plan.

Zacznij od swojego celu i jakbyś chciał, aby twoje życie wyglądało za 5, czy 10 lat. Jeśli nie wiesz gdzie chciałbyś być i co chciałbyś osiągnąć, to w jaki sposób będziesz wiedział co robić? Jeśli już wiesz kim chciałbyś być, to tylko wystarczy pomyśleć jak się tam dostać. Powinieneś przygotować plan działania. Krok po kroku co będziesz robił przez następne parę lat. Proces zmieniania swojej rzeczywistości może potrwać długo, dlatego potrzebujesz determinacji i musisz naprawdę tego chcieć. Ktoś powiedział, że różnica pomiędzy każdym z nas, a Bill Gatesem polega tylko na wyglądzie i umiejętnościach. Wygląd nie ma znaczenia, a umiejętności można zdobyć. Co więc powstrzymuje Cię przed osiągnięciem twoich celów? Ty sam.

2. Ucz się.

Czytaj książki, rozmawiaj z ludźmi i uczęszczaj na seminaria. Nie ma osoby na świecie, która wiedziałaby wszystko, dlatego warto jest uczyć się od innych. Dokonanie jakichkolwiek zmian w życiu wymaga poświęceń. Każdego miesiąca powinieneś umieć więcej i być lepszym w swojej dziedzinie. Jeśli stoisz w miejscu, to tak naprawdę cofasz się. Otaczaj się ludźmi, którzy w ciebie wierzą, którzy cię inspirują i popychają do przodu.

3. Czas na zmiany.

Jeśli chcesz zmienić swoją dotychczasową sytuację, musisz zacząć od zmian. Zacznij od zmiany własnego sposobu myślenia oraz swoich nawyków. Twoje działania powinny być zgodne z twoimi celami i planem działania. Jeśli bardzo czegoś chcesz będziesz mógł to osiągnąć, ale będzie to wymagało odwagi i poświęcenia. Czasami może to być trudne, a czasami będziesz chciał się poddać, ale będzie warto. Wreszcie będziesz mógł decydować o własnym losie i swojej przyszłości. Teraz idź, nie marudź i weź sprawy w swoje ręce.

Powiązane posty