Gry szkoleniowe –jak mogą pomóc w zarządzaniu firmą?

Gry szkoleniowe –jak mogą pomóc w zarządzaniu firmą?

W erze prężnie rozwijającej się gospodarki równie dynamicznie zmieniają się wymagania dotyczące pracowników. Firmy starają się pozyskiwać kreatywne, nieszablonowo myślące oraz szybko uczące się jednostki. W czasach nieustannie rosnących oczekiwań oraz przymusu ekspresowego i jednocześnie efektownego przygotowania kandydata na stanowisko, tradycyjne szkolenia warto uzupełniać innymi elementami. Wykładowe przekazywanie wiedzy najlepiej utrwalić poprzez zaangażowanie uczestników.

Otaczająca rzeczywistość intensywnie dąży do innowacyjnego rozwoju. Do zmiany systemu edukacyjnego oraz systemu szkoleń przyczyniło się w ogromnej mierze technologiczne zaawansowanie towarzyszące dzisiejszym czasom. Wiedza oraz informacje budują rzeczywistość społeczeństwa. Wszystko stało się niezwykle dynamiczne i zmienne. Formalne schematy edukowania straciły na wartości. Nowoczesny pracodawca polega na innowacyjnych sposobach rozwoju, ponieważ to one pozwolą zaistnieć jego firmie na rynku. Z racji tego pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju sposoby kształcenia nieformalnego, które koncentrują się na skutecznym wykorzystaniu wiedzy, co przecież jest najistotniejszą umiejętnością. Efektywne nauczanie pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze oraz uniknąć niepotrzebnej frustracji.

Czemu służą gry w zarządzaniu firmą?

Poza teoretycznym przekazaniem informacji jeszcze ważniejszą rolę odgrywa umiejętność ich praktycznego wykorzystania. Dzięki współczesnym mediom dostęp do wiedzy jest wręcz nieograniczony, więc głównym zadaniem szkoleniowca staje się w takiej sytuacji pokierowanie treningiem w taki sposób, aby przedstawić możliwości wykorzystania danych informacji oraz teorii. Uczestnicy już w trakcie samego szkolenia powinni z takim zadaniem się zmierzyć. Najważniejszą zasadą jest to, że wiedza powinna przekładać się na realne umiejętności, ponieważ w innym przypadku nie ma zastosowania w większości dziedzin gospodarki. Coraz częściej dla uzyskania satysfakcjonujących efektów stosuje się szkolenia na poziomie emocjonalnym. Trener wykorzystuje zaangażowanie uczestnika, które pozwala na jego aktywizację oraz oczekiwane zaangażowanie w przyswojenie nowych umiejętności lub nowej roli.

Zalety wykorzystania metod angażujących w szkoleniach:

  • odwzorowanie realnych i praktycznych sytuacji,
  • maksymalna motywacja uczestnika na poziomie emocjonalnym oraz intelektualnym,
  • dostępne przedstawienie pozornie skomplikowanych treści.

Praktyczne zastosowanie gier
Współcześnie zastosowanie gier szkoleniowych jest najbardziej popularne w dziedzinach gospodarki związanych z szeroko pojętym biznesem. Managerowie firm rozwijają swoje umiejętności w zakresie budowania strategii, decyzyjności, przewidywaniu ryzyka oraz zarządzania marką. Na potrzeby szkoleń zachęcamy do skorzystania z naszych autorskich gier, o których więcej można przeczytać tutaj.

Powiązane posty