Jak utrzymać pracownika?

Jak utrzymać pracownika?

Jak utrzymać pracownika?

Według badań, ludzie z pokolenia Z mogą zmienić pracę nawet 17 razy w ciągu życia. Oznacza to niezwykłe wyzwanie dla pracodawców w 2017 roku. Rekrutacja i ciągłe szukanie właściwych pracowników zajmuje bardzo dużo czasu. Wiele firm zmaga się z przyciąganiem utalentowanych pracowników do pracy. A jak już ich w końcu znajdą to pojawia się problem jak ich utrzymać.

1. Ocena roczna nie działa.
Jak utrzymać pracownika?

Ocena roczna nie zdaje egzaminu z nowymi pokoleniami pracowników. Z resztą czekanie rok, aby podzielić się z informacja zwrotną z pracownikiem nie ma większego sensu. Bardzo ważne jest, aby komunikować się ze swoimi pracownikami regularnie. W ten sposób pracownicy będą mogli zmienić swoje przyzwyczajenia i polepszyć swoje wyniki. Co więcej regularny feedback powoduje lepszy przepływ informacji w firmie.

2. Motywacja.
Jak utrzymać pracownika?

Kluczem do utrzymania pracownika jest motywacja. Oczywiście każdego motywuje co innego, dlatego niezwykle istotne jest, aby poznać każdą osobę i użyć takiej techniki, która zadziała właśnie na nią. Dla niektórych to będzie oznaczało regularną pochwałę, dla niektórych jasno określone cele firmy, a dla niektórych bycie częścią zgranego zespołu. Poznanie swoich pracowników i tego na czym im zależy najbardziej jest konieczne, aby ich utrzymać w firmie.

3. Elastyczność.
Jak utrzymać pracownika?

Nowe pokolenia oczekują elastycznych godzin pracy,  czy możliwości pracownia z domu. Według nich praca powinna być przyjemnością. Oni już nie chcą wybierać pomiędzy pracą, czy życiem osobistym. I jedno i drugie powinno razem ze sobą współgrać. Dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tzw. mobilnego HR, który jest w stanie wykonywać swoją pracę zdalnie. Stworzenie środowiska w firmie, w którym pracownicy czują się wolni i doceniani jest bardzo istotne i często staje się priorytetem dla wielu firm.

4. Możliwość rozwoju.
Jak utrzymać pracownika?

Dla dobrych pracowników ważne są perspektywy rozwoju i poczucie bycia docenianym. Inwestycja w pracowników poprzez organizowanie kursów i szkoleń powoduje korzyści dla obu stron. Dla pracowników oznacza to bycie docenianym, a dla pracodawców większą produktywność zespołu oraz poprawę wizerunku organizacji.

5. Obowiązki.
Jak utrzymać pracownika?

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest zorganizowanie miejsca w pracy w taki sposób, aby pracownicy mogli wykorzystywać swoje talenty na swoich stanowiskach. Bardzo często się zdarza, że bardzo dobry pracownik wykonuje zadania, w których wcale nie jest rewelacyjny. Tutaj nie tylko chodzi o to, aby zaprosić do współpracy właściwych pracowników, ale aby ci pracownicy zajęli odpowiednie stanowiska. Co więcej ważne jest, aby mieli odpowiednią ilość obowiązków, tak aby byli zajęci i produktywni, natomiast nie czuli się nimi przeciążeni. Wiele osób często wypala się w swojej pracy ponieważ zostają zawaleni nadmierną ilością obowiązków i zadań do wykonania. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego jest komunikowanie się ze swoimi pracownikami i ich słuchanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym co oferujemy, odwiedź nas na stronie www.newplayers.pl i polub nas na facebooku.

Autor: Sara T.

Powiązane posty