Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoleń dla kierowników?

Ludzie chętnie inwestują w szkolenia menedżerskie, gdyż widzą ich znaczący wpływ na funkcjonowanie biznesu. Co za tym idzie, tego typu działania są coraz częściej wybieraną formą wspierającą rozwój firmy. Szkolenia te nie tylko pomagają w dobrym zarządzaniu konkretnym zespołem pracowników, lecz podnoszą także wyniki sprzedażowe. Czy udział w pierwszym dostępnym szkoleniu będzie zapewniał nam podniesienie wyników? Otóż nie do końca. Nie każda osoba prowadząca szkolenie menedżerskie robi to w sposób zadowalający. Warto zatem przed wyborem konkretnej firmy oferującej szkolenia rozejrzeć się i sprawdzić opinie.

Certyfikacja

Podczas wyboru odpowiadającej nam firmy i konkretnego szkolenia, warto przejrzeć certyfikacje firmy. Certyfikat DEKRA oznacza potwierdzenie wysokiego poziomu kompetencji i kwalifikacji zawodowych przez niezależną jednostkę certyfikacyjną.

Zespół

Trenerzy pracujący w wybranej przez nas firmie powinni posiadać doświadczenie. Dobrze zatem byłoby poczytać opinie o danej osobie oraz dowiedzieć się, w czym się specjalizuje. Jeśli bowiem wybieramy szkolenie kierownicze, to warto, by prowadziła je osoba będąca ekspertem ze szkolenia dla kierowników. Trenerzy również posiadają swój odrębny ranking. Obecność ich nazwiska na danej liście będzie więc dodatkowym atutem podczas wyboru.
Szkolenia menedżerskie nie mają jednego, ustalonego charakteru. Ich długość waha się od kilku, do nawet kilkuset dni. Warto więc dowiedzieć się, czy firma zatrudnia stałych trenerów, którzy przeprowadzą cały cykl spotkań. Część firm posiada bowiem w swoich zespołach osoby będące na chwilowych zastępstwach bądź planuje zmiany w zespole.

Podejście do pracy

Szkolenie menedżerskie, aby było skuteczne i przynosiło wymierne efekty, powinno być przeprowadzane w sposób innowacyjny. Wszelkie symulacje strategiczne, jak gra szkoleniowa dla menedżerów, pozostanie w naszej pamięci dłużej, niż sucha wiedza przekazywana w sposób standardowy. Warto zatem szukać szkoleń opierających się na nowych modelach naukowych, potwierdzających efektywność zdobywanej wiedzy.

Podczas omawiania szczegółowych informacji dotyczących szkolenia, warto przedstawić swoje oczekiwania i potrzeby. Firma świadcząca dla nas usługi wie wtedy, na czym powinna się skupić. Dzięki temu dobierze odpowiednie szkolenie dostosowane do naszych potrzeb. Pomoże im także szczegółowo dopracowany plan, opierający się również na ich osobistym doświadczeniu.

Większość szkoleń jest zaplanowana na długie okresy czasowe, ze względu na dużą ilość potrzebnych do przerobienia tematów. Długofalowa umowa nie powinna zatem nikogo dziwić. Cykle szkoleniowe często są podzielone na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest szkolenie umiejętności miękkich, takich jak kreatywność czy motywowanie Druga zawiera natomiast tematy twardsze – zarządzanie strategiczne oraz wsparcie mentorskie, doradcze i coachingowe.

5/5 - (2 votes)

Powiązane posty