SIŁA PRZYWÓDZTWA to niewątpliwie projekt, który od trafnej diagnozy pozwala przejść do synergicznego zespołu, doświadczającego satysfakcji z własnej pracy. Przede wszystkim towarzyszymy zespołowi w budowaniu zaufania i otwartej komunikacji, które następnie przekładają się na zaangażowanie w realizację wspólnego celu.
Godne uwagi jest to, że SIŁA PRZYWÓDZTWA to program, którego autorami są menedżerowie – ponieważ nikt lepiej od nich samych nie wie, czego potrzebują ich pracownicy. Przede wszystkim projekt opiera się na założeniu, że konsultanci zewnętrzni (my) znają pytania, metody, techniki i mechanizmy, które z pewnością pojawiają się w zespołach, podczas gdy menedżerowie (wy) potrafią wypełnić je treścią. Z tego powodu organizację traktujemy jak organizm, który przede wszystkim potrzebuje indywidualnego podejścia, aby w pełni mógł rozwinąć swój potencjał.
Reasumując, podczas warsztatów w ramach programu SIŁA PRZYWÓDZTWA nie tylko spojrzysz z lotu ptaka na siebie, swój zespół i całą organizację, aby zobaczyć mocne strony, niedoskonałości i wąskie gardła, ale też stworzysz plan konkretnego działania, który pozwoli pokonać istniejące ograniczenia.
Z pewnością byłeś kiedyś uczestnikiem szkolenia dotyczącego przywództwa, więc zapewne znasz podstawowe modele zarządzania. Jednak pojawia się pytanie: z ilu i czy w ogóle korzystasz w codziennej pracy? W związku z tym, żeby szkolenia z zarządzania zespołem przyniosły efekt, niewątpliwie dobrze jest zanurzyć je w rzeczywistości organizacji, której są dedykowane.
Co więcej, każdy menedżer, który weźmie udział w projekcie, z pewnością stanie się jego współautorem. W konsekwencji oznacza to realne zmiany w organizacji – z jednej strony, zespół menedżerski porzuci swoje silosy i przede wszystkim będzie strategicznie myślał o zarządzaniu. Z drugiej strony, wzrosną kompetencje średniej i niższej kadry kierowniczej, a co za tym idzie – satysfakcja z pracy i zaangażowanie wszystkich pracowników.