Symulator sprzedaży. Szkolenia dla handlowców, które uczą…

…jak praktyka. Brzmi niewiarygodnie? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Jak to jest, że jedni handlowcy osiągają sukcesy, inni natomiast za każdym razem mają problem, aby wykonać swój plan sprzedażowy? Pracują w tej samej firmie, na tym samym produkcie, poświęcają na sprzedaż podobną ilość czasu, a mimo to ich wyniki różnią się diametralnie. Tradycyjne szkolenia sprzedażowe nie pomagają zmniejszyć tej różnicy? Czy to wina nieodpowiedniego podejścia lub braku zaangażowania? A może brakuje im doświadczenia w konkretnych sytuacjach? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest Symulator Sprzedaży. Szkolenia dla handlowców z użyciem Symulatora Sprzedaży sprawdzą się m. in., gdy:

 

  • chcesz, żeby Twoi handlowcy przejmowali inicjatywę w kontaktach z klientami.
  • plany sprzedaży na ten rok wydają Ci się mało realne.
  • zauważasz u handlowców spadek motywacji do pracy lub powtarzające się błędy.
  • chcesz dobrze przygotować pracowników do sezonu.

Wojskowe narzędzia AAR

Czy wiesz, że wojskowe oddziały specjalne stosują narzędzia będące gwarancją powodzenia w akcji? Technika AAR jest jednym z takich narzędzi. Technika AAR ma na celu szybkie i efektywne wyciąganie wniosków z konkretnego zdarzenia lub przedsięwzięcia oraz wykorzystanie tych wniosków w przyszłości. Te narzędzia posiada również nasz Symulator Sprzedaży. Szkolenia sprzedażowe to przeważnie duża dawka teorii, której handlowcy nie wykorzystują potem w praktyce. Symulator sprzedaży działa zupełnie inaczej – on sam w sobie jest praktyką, podczas której uczestnik szkolenia na bieżąco wyciąga wnioski na przyszłość.

Symulator Sprzedaży to:

  • nowoczesna i dynamiczna forma uczenia;
  • odtworzenie sytuacji polskiego rynku B2B;
  • efektywne nauczanie – w ciągu dwóch dni uczestnik Symulatora zdobywa tyle doświadczeń, ile w trakcie miesiąca pracy;
  • odtworzenie sytuacji (potrzeb zakupowych i ofert) 12 firm z trzech branż;
  • nowoczesna forma pracy na tabletach – uczestnicy nawiązują kontakt przez komunikator, umawiają spotkanie, przesyłają ofertę, robią notatki, przygotowują się do negocjacji.

 

Symulator Sprzedaży oparty jest na najlepszych praktykach uczenia się, dużą rolę odgrywa tutaj zwłaszcza Teoria Davida Kolba, amerykańskiego teoretyka metod nauczania. Teoria Davida Kolba mówi, że człowiek uczy się skutecznie przede wszystkim przez doświadczenie, a więc wtedy, gdy jest bezpośrednio zaangażowany w działanie. Do doświadczenia należy dodać jeszcze refleksyjne obserwacje na temat tego, czego się nauczyliśmy. Więcej o Teorii Davida Kolba przeczytasz tutaj.

Co daje handlowcom Symulator Sprzedaży

Jakie zalety niesie za sobą Symulator Sprzedaży. Szkolenie pozwala wejść w buty sprzedawcy i realizować stawiane przed nim cele i zadania. Dzięki Symulatorowi sprzedawca może również zobaczyć efekty swoich działań oraz wyciągać z tego wnioski. Szkolenie dla handlowców pozwalają na wyciągnięcie konkretnych wskazówek dla siebie. Dzieje się tak dzięki informacjom zwrotnym od innych uczestników symulatora oraz własnym przemyśleniom. Na koniec, Symulator Sprzedaży pozwala eksperymentować, czyli dokonywać zmian w swojej codziennej pracy.

Więcej o Symulatorze Sprzedaży przeczytasz na naszej stronie.

Powiązane posty