Szkolenie z zarządzania I Online „Poligon menedżerski”

Szkolenie z zarządzania i przywództwa ``Poligon menedżerski``

Szkolenie dla menedżerów online w oparciu o grę Poligon Menedżerski

Zapraszamy do treningu technik menedżerskich w oparciu o autorską grę online Poligon Menedżerski.  To praktyczna i angażująca forma szkolenia, która utrwala wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania. Uczestnicy bawiąc się i rywalizując w grze, jednocześnie weryfikują techniki menedżerskie poprzez działanie oraz trenują zachowania składające się na kompetencje menedżerskie. Ponadto podejmują decyzje indywidualnie i zespołowo oraz uświadamiają sobie ich konsekwencje.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

W szkoleniu z zarządzania online opartym na grze Poligon Menedżerski, mogą wziąć udział wszyscy, którzy pełnią lub przygotowują się do objęcia funkcji menedżerskiej. Od lidera po dyrektora. Rozgrywki przeznaczone są dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności menedżerskie i skutecznie wdrożyć techniki związane z zarzadzaniem.

Opis szkolenia

Program składa się z 5 warsztatów online trwających 120 min., prowadzonych przez doświadczonego trenera.

W rozgrywkach gry menedżerskiej „Poligon Menedżerski” może brać udział od 6 do 15 osób.

Każdy Gracz – uczestnik szkolenia menedżerskiego online – otrzyma Poligonowy Niezbędnik. Zawiera on 33 karty z technikami potrzebnymi w zarządzaniu, a pogrupowanymi w trzy kategorie: komunikacja, zarządzanie oraz planowanie.

  1. W trakcie pierwszego spotkania Gracze poznają się wzajemnie oraz trenera. Dowiadują się jaka jest motoryka rozgrywek oraz w jaki sposób korzystać z kart z technikami związanymi z zarządzaniem, które otrzymali przed rozpoczęciem szkolenia. Gracze przypominają sobie techniki menedżerskie, po to, aby w trakcie rozgrywek móc swobodnie z nich korzystać.
  2. W trakcie każdego z 4 kolejnych szkoleń menedżerskich online, uczestnicy rozgrywają jedną rundę gry Poligon Menedżerski. Każda runda to trzy wyzwania, przed którym staną zespoły menedżerów, czyli pododdziały. Wymagają one podjęcia decyzji, z jakich technik menedżerskich warto skorzystać, by osiągnąć swój cel i dobrze zarządzić sytuacją. Pododdziały pracują w oparciu o Poligonowe Niezbędniki, czyli zestaw 33  technik menedżerskich z obszaru komunikacji, zarządzania i planowania. Zadanie nie jest łatwe. W przypadku każdej sytuacji zespoły muszą wyselekcjonować jedynie 8 spośród 33 technik, które w najbardziej skuteczny sposób pozwolą im zarządzić sytuacją. W rozgrywkę włączony jest element manewrów, czyli dyskusji na temat propozycji rozwiązań. Ten etap gry jest najbardziej aktywizujący uczestników, ponieważ umożliwia wymianę doświadczeń. Powoduje, że menedżerowie rozmawiają o swojej strefie wpływu w zarządzaniu, umacniając w ten sposób spójną kulturę zarządzania w firmie.
Poligon Menedżerski - gra poszkoleniowa - New Players
Poligon Menedżerski - gra poszkoleniowa - New Players
Czas trwania jednego szkolenia:

120 min

Jakie techniki stosować w grze Poligon menedżerski?

Pigułki wiedzy dla menedżerów

FUKO

[Pigułki płatna]

[Pigułki płatna]

[Pigułki płatna]

Gra Poligon Menedżerski odtwarza sytuacje z życia menedżerów na całym świecie, doskonale łącząc wiedzę z bezwzględnością warunków panujących na poligonie. Zdarzenia i wyzwania, które staną na Twojej drodze:

 

  • Konflikty w zespole i pomiędzy działami
  • Dużo zadań, a mało czasu na ich wykonanie
  • Pracownicy nie robią tego, do czego się zobowiązali
  • W zespole łamane są zasady
  • Pracownik nie chce rozwijać swoich kompetencji
  • Zespół nie realizuje planów
  • Zdarzenia nagłe i nietypowe

 

Poligon Menedżerski czeka na Ciebie! Przyjmujesz wyzwanie?

Skontaktuj się z naszym Doradcą

Udostępnij program znajomym