Online! Trening technik asertywnych „Prosto z mostu”

8 kroków do udanej komunikacji interpersonalnej

Szkolenie interaktywne online

Trening technik asertywnych "Prosto z mostu"

Zapraszamy do treningu zachowań asertywnych w oparciu o autorską grę online „Prosto z Mostu”.  8 kroków, to 8 technik komunikacyjnych, których opanowanie gwarantuje możliwość swobodnego zachowania asertywnego, zawsze kiedy tego potrzebujesz.

Kto z nas nie doświadczył w życiu sytuacji, w której inni tym co mówili lub w jaki sposób to robili, wywołali nasze zaskoczenie, poirytowanie, zawstydzenie czy zażenowanie. Nie zawsze byliśmy zadowoleni ze swojej reakcji. Po czasie zastanawialiśmy się, jak inaczej można było zareagować, aby wyjść z nich z twarzą.

„8 kroków…” to szkolenie z komunikacji w formie praktycznego warsztatu online, w trakcie którego utrwalisz nawyk asertywnego reagowania w trudnych sytuacjach, zachowując przy tym szacunek do siebie i rozmówcy (pozycja życiowa OK-OK).

Dla kogo przeznaczony jest program?

W szkoleniu z asertywności opartym na  grze „Prosto z Mostu” online, mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą utrwalić styl asertywny w relacjach z innymi w pracy, w domu czy swoim szerszym otoczeniu.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie nie jest, ani zajmowane stanowisko czy wykonywany rodzaj pracy, ani doświadczenie zawodowe czy staż pracy, ani posiadane umiejętności czy liczba przebytych szkoleń. Warunkiem jest jedynie Twoja chęć zmiany własnego stylu komunikowania się z innymi i decyzja, że ma to być komunikacja asertywna (OK-OK).

Założenia programu.

Program składa się z 5 warsztatów online trwających 120 min., prowadzonych przez doświadczonego trenera.

W rozgrywkach gry komunikacyjnej „Prosto z Mostu” może brać udział od 5 do 10 osób.

Każdy Gracz – uczestnik szkolenia online – otrzyma niezbędnik, zawierający karty z technikami komunikacyjnymi wykorzystywanymi w trenowaniu zachowań asertywnych.

 

 

  1. W trakcie pierwszego spotkania Gracze poznają się wzajemnie oraz trenera. Dowiadują się jaka jest motoryka rozgrywek oraz w jaki sposób korzystać z kart z technikami komunikacyjnymi, które otrzymali przed rozpoczęciem Programu. Gracze przypominają sobie techniki komunikacji asertywnej, po to, aby w trakcie rozgrywek móc swobodnie z nich korzystać.
  2. W trakcie każdego kolejnego warsztatu online, uczestnicy rozgrywają kilka  rund gry „Prosto z Mostu”. Każda runda to kolejne wyzwanie komunikacyjne. Uczestnicy wcielają się w różne postaci występujące w grze, aby zmierzyć się z trudnymi sytuacjami. Ich narzędziami będą karty z technikami, a sprzymierzeńcami pozostali Gracze.
Czas trwania jednego szkolenia::

120 min
Prosto z mostu - gra poszkoleniowa - New Players
Prosto z mostu - gra poszkoleniowa - New Players

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów.

Każda sytuacja omawiana na warsztacie związana jest z którąś z trudności komunikacyjnych:

  • W jaki sposób mówić innym, że ich zachowanie nam przeszkadza? W jaki sposób postawić granicę między tym, co chcemy akceptować, a tym na co nie ma naszej zgody?
  • Jak reagować na pochwały i komplementy, aby nie zniechęcać innych do ich wypowiadania?
  • W jaki sposób zadawać pytania, aby nie wystraszyć, nie spłoszyć nimi rozmówcy?
  • Czy i jak zareagować na aluzję skierowaną w naszą stronę, gdy mamy pewność, że ma na celu obrażenie nas?
  • W jaki sposób nie dać się ponieść interpretacjom i emocjom, ale trzymać się w rozmowie faktów?
  • Jak zapobiegać w zespole konfliktom, które „wiszą na włosku”?
  • Co zatrzyma czyjąś agresję?
  • Co zrobić, kiedy ktoś w rozmowie z nami posługuje się ironią?

 

Zapisz się na szkolenie z komunikacji online „8 kroków do udanej komunikacji interpersonalnej”

Udostępnij program znajomym