Symulator Zarządzania Produkcją

Szkolenia menedżerskie

Symulator Zarządzania Produkcją

SYMULATOR TZZP Trening Zarządzania Zespołem Produkcyjnym

Symulator zarządzania produkcją przeznaczony jest dla liderów, mistrzów, brygadzistów i kierowników w firmach produkcyjnych, zarządzających zespołem pracowników w obszarach: produkcji, magazynu, logistyki, pakowni, dziale technicznym czy utrzymania ruchu.

Jaki jest cel symulatora zarządzania produkcją?

Stworzenie warunków zbliżonych do realiów pracy w firmie produkcyjnej po to, by uczestnicy mogli uświadomić sobie, jakie kompetencje menedżerskie już posiadają, a jakich muszą się nauczyć. Poprzez odtworzenie procesu produkcyjnego: od przygotowania, poprzez wyprodukowanie produktu do wysyłki do klienta, pokazujemy uczestnikom SYMULATORA, z jakimi trudnościami mogą zmierzać się na każdym z etapów tego procesu oraz jak najlepiej sobie z nimi poradzić.

W jaki sposób uczymy?

Opracowaliśmy nową formę szkoleń praktycznych, która polega na trenowaniu kluczowych kompetencji, związanych z zarządzaniem zespołem produkcyjnym. To pójście o krok dalej niż trenowanie jednej, wybranej umiejętności. To zanurzenie się w sytuacjach, które występują w firmie i samodzielne decydowanie o tym, jakich technik i narzędzi menedżerskich użyć, by być skutecznym i realizować cele.

Zapraszamy uczestników tej symulacji do wymyślonej firmy KLAPEX, w której produkuje się klapki różnego rodzaju: od Wirusówek, czyli klapek dla pracowników służby zdrowia, do Wiecówek, czyli klapek dla polityków. W firmie KLAPEX, uczestnicy SYMULATORA „zatrudniają się” na różnych stanowiskach: kierownika produkcji, mistrza na produkcji, w pakowni lub w dziale technicznym. Każdy z tych obszarów ma bardzo konkretne zadania do wykonania. Forma SYMULATORA zobowiązuje – tutaj nie udajemy, że coś wytwarzamy, w KLAPEXie naprawdę produkujemy klapki, pakujemy gotowy asortyment dla klienta i rozwiązujemy konkretne problemy techniczne. Rzeczywistość zaprojektowana w SYMULATORZE odzwierciedla to, co no co dzień dzieje się w firmach: są zadania wcześniej zaplanowane oraz takie, które wynikają z potrzeby chwili. Są też oczywiście wyzwania, wiążące się z zarządzaniem zespołem ludzi, czyli drobne problemy osobiste czy nieporozumienia pomiędzy pracownikami.

Symulator Produkcji

Etapy symulacji

Pobierz broszurę z naszymi Symulatorami

Wszystkie informacje w jednym pliku PDF

Korzyści udziału w symulatorze

  • Uświadomienie sobie mocnych i słabych stron w kompetencjach zarządzania ludźmi;
  • Spojrzenie na sytuacje zarządzania z wielu perspektyw: kierownika, mistrza, pracownika;
  • Uświadomienie znaczenia trzech obszarów odpowiedzialności menedżera: wyniku, współpracy zespołu oraz motywacji pracownika;
  • Utrwalenie nawyków wiążących się ze skuteczną komunikacją i dobrą organizacją pracy;
  • Uświadomienie tego, na czym polega elastyczność w zarządzaniu i szybkie podejmowanie decyzji dzięki możliwości eksperymentowania, wyjścia poza schematy w obliczu nieprzewidzianych sytuacji, których sporo jest w rundach.

 

Udział w SYMULATORZE zmusza uczestników do sporego wysiłku w celu osiągnięcia wyników ilościowych i jakościowych. Pojawiają się tutaj, tak jak w życiu, emocje wynikające z dużego tempa pracy, występowania nagłych, nieoczekiwanych zdarzeń oraz zachowań pracowników, które bywają trudne do zaakceptowania. Uczestnicy z rundy na rundę uczą się, jak zapanować nad tym, co dzieje się z nimi samymi i z pracownikami w sytuacjach, które ich zaskakują, w jaki sposób organizować pracę, aby była efektywna oraz jak w optymalny sposób wykorzystać czas, którego jest ciągle za mało…

Dodatkowym elementem, zwiększającym efektywność uczenia się, jest przyjazna atmosfera, która towarzyszy uczestnikom podczas rozgrywki i w trakcie udzielania informacji zwrotnych.

Zostańmy w kontakcie

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

    ** To pole jest wymagane