Symulator Sprzedaży

Szkolenie sprzedażowe

Symulator Sprzedaży

Trening technik sprzedażowych online lub stacjonarnie

SYMULATOR TS to nowoczesne narzędzie, stworzone w oparciu o obserwacje i wiedzę o treningu i uczeniu się specjalnych oddziałów wojskowych i służb ratowniczych.

Zapraszamy sprzedawców do udziału w SYMULATORZE TS. Uczenie nigdy nie było tak pasjonujące!

Dla kogo przeznaczony jest symulator sprzedaży?

Symulator sprzedaży przeznaczony jest dla sprzedawców B2B wszystkich branż, których praca polega na pozyskiwaniu nowych kontraktów. SYMULATOR jest dla wszystkich, którzy cenią praktyczną formę uczenia się opartą na doświadczeniu. SYMULATOR TS koncentruje się na sprzedawaniu. Mimo, że występują tu obie strony transakcji: sprzedający i kupujący, podjęliśmy decyzję, żeby szczególnie dbać o odtworzenie realiów sprzedaży.

Jaki jest cel symulatora?

Uczestnicy SYMULATORA wcielają się zamiennie w rolę sprzedawcy i klienta. Reprezentują różne firmy, które starają się poszerzyć swój rynek zbytu, zabezpieczyć usługi i sprzęt niezbędny do prowadzenia biznesu. Realizują konkretne zadania wynikające z celów organizacji. Stawiają czoło sytuacjom, które zdarzają się codziennie w relacjach handlowych. SYMULATOR TS to laboratorium, w którym sprzedawcy mogą doświadczyć skutków swoich decyzji i testować różne strategie sprzedaży.

Wyobraź sobie, że jesteś jednym z pasażerów lotu samolotem. Jesteście na wysokości 10 kilometrów nad ziemią. Nagle widzisz, że jeden z silników przestał pracować. Dowiadujesz się, że pilot nigdy wcześniej nie doświadczył takiej sytuacji. Jakie ma umiejętności? Twoje życie w jego rękach…

SYMULATOR Trening Sprzedaży  jest okazją doświadczenia „turbulencji” w spotkaniach z bardzo różnymi klientami. Prezes, do którego nie możesz się dostać; klient, który nie odpowiada na maile; tylko 10 min na spotkanie; stały klient, który nagle przestał zamawiać; konkurencja, która wywiera coraz większy nacisk, to tylko niektóre sytuacje, które czyhają na śmiałków. Jak sobie poradzą ? Czy zaryzykujesz brak treningu swoich handlowców na symulatorze kompetencji/umiejętności sprzedaży?

Uczestnicy SYMULATORA TS mogą zmierzyć się z realnymi sytuacjami występującymi w handlu, a następnie wyciągnąć z nich wnioski. Efektywność uczenia wzrasta dzięki informacjom zwrotnym od innych uczestników symulacji. Pozwala to na podjęcie indywidualnych decyzji, co pozostawić, a co zmienić w swoim sposobie sprzedaży.

Pobierz broszurę z naszymi Symulatorami

Wszystkie informacje w jednym pliku PDF

Skąd pomysł na taką formę uczenia?

Forma SYMULATORA nawiązuje do najlepszych praktyk uczenia się dorosłych. Przede wszystkim opiera się na teorii Davida Kolba, który zauważył, że człowiek uczy się skutecznie przede wszystkim przez doświadczenie, a więc wówczas, gdy jest bezpośrednio zaangażowany w działanie.
SYMULATOR TS pozwala:

  • DOŚWIADCZYĆ – „wejść w buty” sprzedawcy i realizować stawiane przed nim cele i zadania;
  • ZAOBSERWOWAĆ efekt swoich działań – forma SYMULATORA wymusza zatrzymanie się i zrobienie „stop klatki” po każdej sekwencji działania. Obserwacji dokonują zarówno osoby w roli sprzedawcy, jak również ich symulatorowi klienci;
  • WNIOSKOWAĆ – to etap wyciągania konkretnych wskazówek dla siebie, które wynikają z informacji zwrotnych od innych uczestników symulatora, jak również płynących z własnych przemyśleń;
  • EKSPERYMENTOWAĆ – czyli planować zmiany w swojej codziennej pracy. Niezbędnym jest bowiem to, by, spodziewając się innego, lepszego efektu, dokonać zmiany w dotychczasowym działaniu.

Podziel się naszymi Symulatorami na Facebooku i LinkedIn!