JAK ZROBIĆ DOBRE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W FIRMIE?

JAK ZROBIĆ DOBRE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W FIRMIE?

Już listopad a więc czas, kiedy w firmach zaczyna się intensywnie myśleć o wigilijnych spotkaniach pracowników. Najczęstsze pytania, które przychodzą nam wtedy do głowy, to:

  • Czy powielić zeszłoroczny pomysł, czy zaplanować coś nowego?
  • Czy ma to być tradycyjna kolacja przy stole, czy szwedzki bufet i przyjęcie na stojąco?
  • Czy spotkanie ma mieć charakter biznesowy, czy włączyć w nie elementy tradycji chrześcijańskiej, czyli łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń?

To ostatnie pytanie często sprawia nam najwięcej kłopotu. Składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem to piękna tradycja, która jest ważnym elementem wieczerzy wigilijnej. Jednak w kontekście pracy, gdzie mamy ludzi wierzących i nie wierzących, praktykujących i nie praktykujących, pomysł ten może nie zostać przyjęty przez wszystkich entuzjastycznie.

Co w taki razie zrobić, by osiągnąć efekt, o który nam chodzi podczas wigilijnych spotkań: zatrzymania się na chwilę, zbliżenia się pracowników do siebie i powiedzenia sobie czegoś miłego?

Zachęcamy do zagrania w Pozytywnie Zakręconych. Tę grę stworzyliśmy po to, by pracownicy na co dzień dawali sobie pozytywne informacje: dziękowali sobie nawzajem za dobrą współpracę, dostrzegali drobne gesty świadczące o dobrej woli i zaangażowaniu w pracę. Gra oparta jest o teorię Analizy Transakcyjnej, zgodnie z którą każdy z nas, by zdrowo funkcjonować, potrzebuje tak zwanych znaków rozpoznania, a więc sygnałów od innych, że jesteśmy ważni, że inni nas widzą. Zgodnie z teorią możemy wyróżnić cztery rodzaje znaków rozpoznania: pozytywne i negatywne, warunkowe i bezwarunkowe, a każdy z nich istotnie wpływa na jakość  naszego życia i funkcjonowania wśród ludzi.

Pozytywnie Zakręceni Gra Poszkoleniowa spotkanie wigilijne

Zachęcamy do wykorzystania gry Pozytywnie Zakręceni na spotkaniu wigilijnym!

Zamiast dzielić się opłatkiem, zachęćmy pracowników do podzielania się symbolicznym żetonem, czyli DOBRYM SŁOWEM.
Zamiast przekazywać jedynie życzenia świąteczne, które najczęściej są banalną formułką, pracownicy będą mogli powiedzieć coś więcej – za co dziękują sobie nawzajem w codziennej współpracy, za co szczególnie cenią danego współpracownika.

1. Zróbcie krótkie wprowadzenie odwołujące się do Analizy Transakcyjnej – odrobina wiedzy psychologicznej zawsze wzbudza ciekawość i może być czymś bardziej ciekawym dla pracowników niż informacja o wynikach osiągniętych w ostatnim roku. Co powiedzieć? Jak to zrobić? Tym się nie przejmujcie, bo kilkuslajdową prezentację na ten temat mamy przygotowaną w pakiecie.

2. Wprowadźcie zasady rozgrywki, żeby każdy z uczestników spotkania wiedział dokładnie co ma zrobić z gadżetami, które za chwilę dostanie.

3. Rozdajcie wszystkim woreczki z żetonami i… z uśmiechem na twarzy obserwujcie, jak toczy się rozgrywka. Jak pracownicy podchodzą do siebie, rozmawiają ze sobą o miłych zdarzeniach we współpracy, jak łatwo i lekko dziękuję sobie za coś, co się wydarzyło, a w ferworze codziennych zajęć nie zdążyli o tym powiedzieć…

Kup grę Pozytywnie Zakręceni

Jakie są korzyści z rozgrywek Pozytywnie Zakręconych podczas spotkania wigilijnego?

  • Zyskujemy nową, angażującą wszystkich formułę, dzięki której spotkanie wigilijne jest pretekstem do tego, by skoncentrować się na pozytywnych wydarzeniach.
  • Zachęcamy pracowników do dostrzegania pozytywnych sytuacji dziejących się w firmie i reagowania na nie.
  • Dzięki temu budujemy kulturę udzielania sobie nawzajem pozytywnych informacji zwrotnych.
5/5 - (3 votes)

Powiązane posty