gry szkoleniowe
Czym jest strukturalizacja czasu? Na swojej drodze spotykamy wielu ludzi – w zależności od intensywności kontaktu wchodzimy z nimi w różne relacje. W analizie transakcyjnej ten kontakt z innymi to…
Bo w każdy z nas siedzi szakal, który w teorii Marshalla B. Rosenberga POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY symbolizuje pewien specyficzny sposób komunikowania się. Język szakala jest pełen uogólnień, interpretacji, ocen. Szakal nie jest nastawiony na próbę zrozumienia drugiej strony lub na rozwiązanie danej kwestii, tylko na atak.
Ostatnie tygodnie kręciły się wokół naszej najnowszej gry komunikacyjnej PROSTO Z MOSTU. Przygotowywaliśmy się do konferencji w Poznaniu, na której prezentowaliśmy tę grę, rozegraliśmy kilka rund z naszymi Gośćmi, którzy wystąpili w roli Graczy oraz „na gorąco” dyskutowaliśmy o doświadczeniach płynących bezpośrednio z rozgrywek oraz o tym, w jaki sposób korzystać z tej gry na co dzień w firmach.
Od kilku miesięcy na stronach naszego bloga dzielimy się doświadczeniami związanymi z wykorzystywaniem naszych autorskich gier poszkoleniowych. Są to gry, które mogą być samodzielnie stosowane przez firmy w celu wzmocnienia kompetencji menedżerskich lub utrwalenia preferowanych w organizacji zachowań i wartości.
Na naszym blogu, oprócz artykułów pisanych przez nas, czyli trenerów i doradców, chcemy umieszczać opinie i doświadczenia użytkowników naszych gier – menedżerów lub partnerów HR. Dzisiaj przykład naszej współpracy z firmą Hermes Polska Sp. z o.o. i Panią Magdaleną Hupało, która jest odpowiedzialna za obszar HR w firmie.
Wojsko i biznes mają w sobie wiele wspólnego. Można spojrzeć na to przykładając różne prarametry: np. cele, strategię, kulturę organizacyjną, model zarządzania, strukturę, standardy, przepływ informacji, logistykę, kompetencje, szkolenia, awanse.
Jakiś czas temu zostaliśmy poproszeni o przygotowanie projektu szkoleń menedżerskich w dużej firmie produkcyjnej. Jedno z pierwszych naszych pytań do dyrektora HR dotyczyło tego, co zostało do tej pory zrobione w tym obszarze.